O nás

Podívejte se na dokument Krok k přírodě, který o nás natočil režisér Petr Stodůlka. 

Další dokumenty a reportáže:

  

 

Články v Kyjovských novinách (únor, březen)

Článek v Kyjovských novinách (prosinec 2018)

Článek v Kyjovských novinách (listopad 2018)

Ostrovy 2018

Ten měsíc se zdál být nekonečný, ale ve finále utekl jako voda. Nedalo by se říct, že se dny stávaly rutinní, protože v takovém prostředí je stále z čeho čerpat. Krása všudezdejší přírody naplňovala nejednu duši. První dny byly horké a byli jsme vděčni za stín, poslední dny jsme se přioblékali, protože deštivé počasí přineslo ochlazení. I tak ty dny byly naplněny prací, kdy jsme pod dohledem ornitologů a s dovolením Jihomoravského kraje káceli akáty, vysekávali náletový porost, rákos, vyhrabali hromady trávy, odvozili hektary pokáceného dřeva.

Mnozí ve skupině měli z ostrovů strach, nakonec se jim vlastně ani nechtělo vracet. To stmelení kolektivu bylo znatelné, dokázali se motivovat a vzájemně si pomoct. Měli péči o sebe i druhého. V takové "rodině" by se líbilo každému. A proto se tu líbilo a líbí i nám.

http://www.oskrok.cz/aktuality-z-kroku/2018/ostrovy-2018

Ohlédnutí za 19. výročím

Je to naše výročí," řekl jeden z klientů, "a proto do toho dáme všechno." A bylo to tak. Snad každá volná chvíle se využila, ať už zkoušením textů a scének, či finálním dotahováním detailů. Ve skupině byla zřetelná soudružnost. Všichni si navzájem pomáhali, společně táhli za jeden provat, a především díky tomu to všechno mohlo zdárně dopadnout. 

Téma, které si klienti sami zvolili, bylo "růst". Myslím, že během těch náročnějších dní jsme všichni zjistili, kam jsme se ve svém životě posunuli, kam jsme vyrostli, a klienti především.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se těchto oslav účastnili ať už osobně, nebo ve svých myslích byli s námi, všem našim příznivcům a podporovatelům. Ceníme si každého druhu podpory, všech, kteří nám jakkoliv pomáhají.

http://www.oskrok.cz/aktuality-z-kroku/2018/ohlednuti-za-19_-vyrocim

http://www.oskrok.cz/napsali-o-nas/reportaz-o-tk-krok

http://www.oskrok.cz/napsali-o-nas/reportaz-k-19_-vyroci-komunity

Dobrovolnické centrum Krok hledá dobrovolníky.

.